ana sayfa | firmamız | basında biz | iletişim | english

ürünler

satış kanalları

sertifikalarımız

 

hurma hakkında

hurmanın faydaları

resim galerisi

 

organik hurma ve sağlık

  hamilelik dönemi

  doğum

  anne sütü

  bebeklik dönemi

  çocukluk dönemi

 

organik tarım

organik tarım nedir?

neden organik ürün?

organik ürünü nasıl tanırız?

organik tarım yönetmeliği

firmamız
Elhamra Dış Ticaret Ltd. Şti.

2004 yılında İstanbul'da merkez ofisini açan Elhamra Dış Ticaret, körfez ülkeleriyle (Suud-i Arabistan,Kuveyt,Birleşik Arap Emirlikleri,Bahreyn,Katar ve Umman) karşılıklı ticaret hacminin geliştirilmesi için kurulmuştur ve bu yönde faaliyetlerine devam etmektedir.

İhracat Faaliyetleri

Şirketimiz ihracatta öncelikli hedef olarak bölgedeki en önemli pazar olan Suudi Arabistan’ı seçmiş ve çalışmalarını ağırlıklı olarak bu ülkede yoğunlaştırmıştır:

- Şirketimiz önce kozmetik sektöründe faaliyete başlamış ve uzun bir dönem Docteur Renaud Paris ürünlerinin bölge distribütörlüğünü yapmıştır.

- Şirketimiz ayrıca; Şila marka çocuk bezleri ve ıslak mendillerinin bayiliğini ve ihracatını gerçekleştirmiştir.

- Şirketimiz, kozmetikle ilgili bölgedeki en önemli fuar olan Dubai Kozmetik Fuarına katılmış ve Türk ürünlerinin fuarda tanıtımını gerçekleştirmiştir.

-Şirketimiz ayrıca kozmetik haricinde gıda sektöründe de Türkiye'nin eski ve önemli markalarından olan Ender Çikolatalarının da bayiliğini yürütmüş ve firmanın ürünlerini bir çok defa Suudi Arabistan'a ihrac etmiştir.

İthalat Faaliyetleri

Organik Hurma: Elhamra Dış Ticaret bölge ülkelerindeki tecrübesini 2008 yılı itibariyla ithalat çalışmalarıyla da Türkiye piyasasına hizmet olarak sunmak arzusundadır. Dünyanın ekolojik dengesinin bozulmaya uğradığı son yıllarda bilinçli tüketici ciddi bir biçimde organik ürünlere ve özellikle organik gıdaya yönelmiştir.

Şirketimiz Suud-i Arabistan'da yaptığı araştırmalar sonucunda ülkenin en büyük organik tarım kuruluşuyla distribütörlük anlaşması imzalamıştır. Üretici firma Suud-i Arabistan'da bir çok organik ürünün tarımını yapmakla beraber,ülkedeki tek organik hurma yetiştiricisidir. Elhamra Dış Ticaret yaptığı bu anlaşmayla hem iki ülke arasındaki ticari hacmi artırmanın kıvancını yaşarken hem de Türkiye'ye organik sertifikalı ilk hurmayı getirmenin de gururunu taşımaktadır.

Şirketimiz;insan vücudunun ihtiyaç duyduğu tüm vitaminleri ihtiva eden bu önemli meyvenin Türkiye'de tüketiciye sunulmasında önemli bazı ihmaller görmüştür. Bu konudaki boşluğu,kaliteli ve hijyenik şartları haiz ambalajlarla doldurmaya çalışacaktır. Ramazan ayında tüketicilere önemli market raflarında yer edinerek ulaşmayı hedefleyen şirketimiz web sayfası aracılığıyla da müşterilerine satış hizmeti sunmayı hedeflemektedir. Şirketimiz Türkiye'nin neresinden olursa olsun,ürün siparişini dikkatle takip edip tüketiciye hızlı bir şekilde ulaştıracaktır. Ramazan ayındaki sezonluk tüketimi değerlendirme çabasıyla birlikte asıl hedefimiz organik hurmayı yıl boyu tüketilen bir meyve haline getirmektir.

Organik Hurma dışında; şirketimiz başkaca organik gıda ürünlerini de Türk tüketicisiyle buluşturmak için araştırmalarına devam etmektedir.

Sağlıklı ve doğal bir yaşam dileğiyle.

 

 

 

 

 

Elhamra Dış Ticaret Ltd. Şti.

Adres:Türk Ali Mahallesi Mecit Ali Sokak 14/B Beşiktaş / İSTANBUL

Tel: 0 212 299 90 03

E-Posta: info@elhamra.com.tr

● ana sayfa

● organik hurma

● organik hurma ve sağlık

● organik tarım

● firmamız